Signalista – vezač tereta

Signalisti ili vezači tereta su neizostavni dio logističkih, distribucijskih i transportnih centara i firmi. Njihova glavna zadaća je organizacija transporta robe, od prijema i pripreme za otpremu do dostave krajnjim korisnicima. Bez njih, transportna i logistička infrastruktura ne bi mogla djelovati na učinkovit i siguran način. Signalisti su zaduženi za koordinaciju kretanja robe, upravljanje skladišnim prostorom i utovar/istovar, a sve to s ciljem da se osigura brza, sigurna i pravovremeno isporuka robe klijentima.

Dakle, signalisti su ključni čimbenik u logističkim operacijama, koji pomažu u održavanju kontinuiranog protoka robe i zadovoljenje zahtjeva kupaca. Kako bi ste osigurali sigurno upravljanje teretom na svojem poslu, dođite kod nas u ORSUS učilište gdje provodimo program osposobljavanja za signalista-vezača tereta.  U ovom programu naučit ćete kako sigurno i učinkovito upravljati teretom tijekom utovara i istovara s kamiona, brodova ili drugih prijevoznih sredstava.

Uvjeti/Dokumenti potrebni za upis (preslike)

• svjedodžba minimalno 8 razreda osnovne škole
  • rodni list (navršenih najmanje 18 godina života)
  • osobna iskaznica
  • liječničko uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za obavljanje poslova u zanimanju za koje se školuje

Kompetencije koje polaznik stječe završetkom programa

• razlikovati vrste signala i načine upotrebe pojedinih signala ovisno o različitim situacijama pri prijenosu tereta
  • razlikovati vrste sredstava za vezanje i prijenosa tereta
  • vezati teret na ispravan način vodeći računa o težini tereta te vrsti i konstrukciji dizalice za prijenos

Budi siguran u svoje znanje!