HZZ vaučer

Što je vaučer za obrazovanje?

Vaučer za obrazovanje je financijska podrška Hrvatskog zavoda za zapošljavanje kojom se u suradnji s ustanovama za obrazovanje dodjeljuju javna sredstava za obrazovanje odraslih.

Svakom korisniku vaučera omogućen je samostalni odabir obrazovnog programa, kao i pružatelja obrazovanja.  Korisnik može koristiti samo jedan vaučer za obrazovanje.

Tko može koristiti vaučer?

Vaučere mogu koristiti sve nezaposlene i zaposlene osobe s navršenih 15 godina života, U Orsus Učilištu s obzirom na programe obrazovanja osobe moraju ima 18 godina.

Tko ne može koristiti vaučer?

Pravo na korištenje vaučera ne ostvaruju osobe koje se nalaze u sustavu redovitog odgoja i obrazovanja (učenici), osobe koje se nalaze u sustavu visokog obrazovanja i znanosti (studenti), te korisnici mirovine.

Kako do vaučera?

Prvi korak:
zatražite ponudu koja Vam je potrebna kako biste podnijeli zahtjev HZZ-u. Ponuda nije obvezujuća i služi isključivo kako biste se prijavili za korištenje
vaučera.

Drugi korak:
aplicirate ponudu u sustav "mojvaucer" na stranici HZZ-a, koristeći se svojim e-Građanin računom

Treći korak:
HZZ savjetnik kontaktirati će Vas po pitanju statusa vašeg podnesenog zahtjeva.

Četvrti korak:
upis u tajništvu ORSUS učilišta u odobreni program

Programi dostupni putem HZZ vaučera: